Choď na obsah Choď na menu
 


9.-11.9.2011

Dočkali sme sa obrán v Turčianskych Tepliciach! Bolo tak úžasne, že mi na to proste chýbajú slová =D A aj psíkom sa veľmi darilo! Márdi bol pochválený za obrovský posun vpred proti minulému ročníku. A Roxynka...tak myslím, že toto postačí (článok z periodika Život Turca). Fotky od Dušana + videá od Jakuba/Dušana

 

25.5.2010

Psie hrátky - doma nežnejšie...vonku drsné

 

 

 

17.4.2010

Roxynkin prvý coursingivý beh :))

 

A druhý už aj so sparingpartnerkou

 

 

15.3.2010

Konečne naskenovaný diplom z Dňa psích hier - od septembra to trvalo. Ale lepšie neskoro ako nikdy:))

9.1.2010

 

 

 

 

7.1.2010

Druhý pokus s pneumatikou

 

 

6.1.2010

Pracovno-zábavná vychádzka na poli

 

 

 

28.12.2009

Ako nám vyrástla Roxynka za 5 týždňov - až k neuvereniu

 

Obrázok

 

10.11.2009

 

9.11.2009

Venčenie divej zveri

 

30.10.2009

Márdi mal konečne možnosť na blízke stretnutie s koňom:)) Ako sa už unavený snažil pásť máme aj nahraté na videu:))

 

 

2.7.2009

S Márdim sme a včera vybrali na vychádzku k vode. A ani sme nemuseli ďaleko...celá niva Moravy je zatopená až po náš rybník.

 

 

31.3.2009

Dnes sa mi podarilo zohnať úplne skvelý sledový postroj na môjho pavúka:)) Tak sme sa vydali na "testovaciu jazdu".

Krátke videjko ako nám to išlo (áno, už teraz je jasné, že dobre, keď som okrem korčuľovania stíhala aj natáčať:D)

 

 

 

 

12.3.2009

Márdi sa zase vyznamenal. Boli sme na prechádzke na POLI. Človek by čakal, že tam ovčiak nemôže nič vyparatiť (problémy so zverou nemáme), no omyl... holanďátko samozrejme našlo nejakú brečku a hneď sa do nej muselo hodiť:D Vďakabohu po preskúmaní, či mlaďoch nesmrdí som zhodnotila, že to bola len kaluž veľkosti menšieho jazera plná vody z roztopeného snehu.

Malá ukážka akú radosť mu to spravilo:))

 

 

 

15.2.2009

Včera sa nám konečne podarilo navštíviť cvičák, na ktorý sme sa dlho chystali:))

Márdi si skúsil zákus na peška a obom sa nám tam páčilo. Takže keď zvážime všetky pre a proti, tak uvidíme, či sa pridáme k výcviku - ale zatiaľ to vyzerá celkom ružovo:))

 

27.1.2009 Máme gaučáka...a že pes nikdy nepôjde na sedačku...a keď tak len na deku;)) Jedine, žeby sa mu tá deka nepáčila:D 

Obrázok

 

15.1.2009

Márdi má novú zábavku:))

 

 

5.12.2008

Márdi si svojim ničením pekne zavaril a na Mikuláša (a ja na Vianoce...) dostal klietku, v ktorej bude bývať počas mojej školy. Dúfam, že sa mu hlavne konečne zlepší ten pokazený žalúdok.

Inak tá klietka je obrovská, napchala by som tam zo dve dogy, čiže mladý to bude mať ako vlastný byt;)

Obrázok

 

29.8.2008

Videjko s čaptoškom

 

28.8.2008

Ako dobre, že už sme skoro týždeň neboli u veterinára...

Keď sme sa ráno venčili v parku, Márdi sa klasicky naháňal so svojimi psími kamošmi a zrazu preletel popri lavičke a začuli sme rinčanie skla. Bežal ďalej, ale ako sme po ňom poškuľovali, zbadali sme že celú pravú prednú tlapku má krvavú. Rýchlo som si ho privolala, medzitým sa kamarát šiel pozrieť cez čo to vlastne malý preletel...klasicky to boli rozbité flašky od chlastu...v parku kam sa chodia venčiť psy a hrať deti... To už sme Márdíka ratovali. Z dlhej reznej rany len tiekla a tiekla krv. Bezvadnú prvú pomoc poskytla Baša študujúca veterinu, za čo jej fakt ďakujem. Prvá pomoc pozostávala z vreckoviek, vodítka a sáčku na výkaly. Skonzultovali sme to s veterinárom...bolo treba tlakový obväz a gázu. To už sme volali kamarátke čo býva najbližšie, aby sa doma poprehrabávala a dačo priniesla. Aj druhá pomoc prebehla úspešne a mohli sme sa vybrať k veterinárovi to zašiť. Ale nosiť 16 kilového neposedného psa nie je žiadna sranda a keby mi ho tam neodniesol Mišo, tak asi nikto... Veterinára sme ešte predbehli, ale hneď ako prišiel sme šli dnu, kde si ho uspal a zašil.

 

Obrázok

No a Márdinko už je v klude doma, statočne sa preberá a ja dúfam, že sa dá čoskoro dokopy, aby sme mohli naozaj začať chodiť na agility...

 

Obrázok

 

16.8.2008

Dnes sme boli pokukať výstavu v Inchebe.

Išli sme tam ako doprovod a psychická podpora kamarátke Dominike, ktorá bola vystavovať cavaliera Artura. Na výstavisko nás odviezol jej tatko a holanďátko konečne pochopilo, že na sedadlo auta nepatrí. Po príchode do Incheby Domča konečne prestala urputne dávať pozor na Arturenka aby nechodil na mokrú trávu a dalo sa s ňou aj vydržať;) Po dosť dlhom čakaní išiel Artur konečne do kruhu a ja som statočne fotila ostošesto. No a zatiaľ si dáki cudzí ľudia fotili môjho psa, fotili sa s mojím psom a neviem čo všetko...superstar:)) Po Artíkovom predvední s hodnotením V2, sme sa pozbierali, pokukali holanďátka, zoznámili sa s Nerom a kúpili dva obojky. Pomaly sme sa presunuli do Expo Arény kde sme čakali na záverečné súťaže. Šteňa okamžite zalomilo a celé to prespalo:)) A keď to tak zhodnotím...na to, že malý prvýkrát zažil takúto atmosféru a toľko psov, sa správal úplne skvelo...a mám podozrenie, že si celkom užíval obdiv ostatných ľudí;))

 

 


 

4.8.2008

Dneska sme sa boli znovu kúpať.

Pre zmenu síce nie s psíčkarmi, ale s mojimi spolužiakmi. No a z Márdiho sa stal úplne vodný pes. Stále sa čľapkal, plával, aportoval. No a keď som mu nariadila povinnú pauzu tak všetko statočne strážil-okoloidúci si udržiavali odstup;) Jedine sa sekol, keď nepochopil, že Ďuri je s nami a straaaašne ho oštekal. No a potom v rámci povinnej pauzy, ktorá sa mu teda nepozdávala, sa mu nejakým činom podarilo vyvliecť z postroja!!! Podotýkam, že to bol postroj po Gerim, fakt že malý... No nechápem:)) No a včul doma zalomil a konečne je chvíľku pokoj:))

 

 


 

19.7.2008

Dnes sme s Márdim tak trošku privtírli na tréning poslušnosti na našom cvičáku.

Potrebovala som trošku precvičiť privolanie od iných psov a okolnosti nám vyšli v ústrety, keď sme na cvičáku stretli "starého" kamoša Goodyho(šteňa austrálskeho ovčiaka) a mladú vyžličku. Privolanie nám vyšlo, malý ma príjemne prekvapil:)) Potom sme si trošku potunelovali, čo sa Márdovi veľmi páčilo. Panička ešte cez agi tréning pokročilých trošku pokosila (Márdinko zozačiatku vrieskal akoby ho z kože drali, ale po chvíli sa upokojil a pekne ležal) a šlo sa domov. Ďalším príjemným prekvapením (okrem toho, že Márdík už sám nastupuje do MHD, ak nie je plno) bolo, že Márdi aj napriek strachu z áut sám bez prehovárania nastúpil:))

 

 


 

20.6.2008

Dneska si Márdík prvýkrát zaplával!

Ale poporiadku:)) Rozhodli sme sa s kamarátkami pre taký malý, teda pre Márda veľký, výlet so psami k vode. Voľba padla na vajnorský Bager, čiže sme sa aspoň okukali vo vlaku. Prvá cesta bolo taká divokejšia, teda, keď sa búchalo s dvermi od vagónu, ale cesta späť bola super. Opäť ju pripisujem únave, ale aj tak som nadšená, holt mám skvelého psa:-P Samotné kúpanie bolo v pohode. Malý sa nadšene čľapkal v plytkej vode a keď jeho otrasná zlá panička odplávala(čo ako zarytý neplavec neurobím pre psa...?!), tak sa za ňou vrhol do vody a dohonil ju:)) Po pár takýchto pokusoch, keď už zistil, že mu naozaj nikam neodplávam, sa bavil na brehu. Ďalšou zábavkou bolo vyliezť paničke na hlavu, keď už bola v plytkej vode (snáď budeme mať aj dáke fotešky ako dôkazový materiál). Suma sumárum dnešný deň hodnotím veľmi pozitívne a som na Márdika patrične hrdá ( a aj na seba a mooje plavecké umenie:)).

 


 

12.6.2008

Tak dneska sme si absolvovali prvý veľký výlet po meste, zatiaľ sme boli viac menej na takých autobusovo-nosivých výletoch, ale tento bol fakt obrovský! Časť sme absolvovali s kóliou Corlisskou a časť sami. Márdík bol perfektný, krááásne chodil po vlastných a nechával sa obdivovať ostatnými (do štatistiky si pridávam už 4. človeka, ktorý spoznal holanďana:)). Keď sme už išli domov, tak nás čakala ozajstná skúška ohňom. Keďže bol docela plný autobus a sadnúť si nebolo kde, a tiež sa mi teda takmer osem kilové šteňa nechcelo držať pol hodinu na rukách, tak Márdi musel ostať na zemi. Jeho pokojnosť sa dala zčasti vysvetliť aj unavenosťou, ale bol ozaj perfektný. Celú cestu preležal a nakoniec tak na skúšku aj sám z busu vystúpil:)) Zajtra nás čaká prvý agi tréning tak sa tešte na ďalšie rozprávanie.

 


 

11.6.2008

Z malého rozkošného šteniatka sa stala zubatá ničivá potvora, straty v rubrike o kúsaní...